Kā tikt galā ar sarežģītiem mācību uzdevumiem

image_pdfimage_print
Noformējums bez nosaukuma (1)

Šie ir daži ieteikumi, kā tikt galā ar sarežģītiem mācību uzdevumiem.

Izmantojiet visas dotās instrukcijas. Pirmais solis ir pārliecināties, vai esiet kārtīgi izlasījuši un sapratuši visus nosacījumus un ieteikumus, kuri ir doti. Ja kaut kas nav skaidrs, jautājiet pēc palīdzības, ja tas ir iespējams.

Sadaliet lielu uzdevumu mazos. Izveidojiet plānu, lai saprastu, kas konkrēti ir nepieciešams, lai izpildītu uzdoto. Šis paņēmiens ir īpaši noderīgs grupu darbiem.

Strādājiet komandā, ja tas ir iespējams. Tādējādi jūs varēsiet konsultēties ar cilvēkiem, kas jau ir iesaistīti izpildē, un jūs iegūsiet lielāku pārliecību un viedokļu dažādību.

Jautājiet ekspertiem. Nebaidieties prasīt atbildes profesionāļiem. Meklējiet pēc iespējas uzticamākus un derīgākus avotus. 

Izmantojiet visus pieejamos resursus. Kādu informāciju var atrast internetā, kādu bibliotēkās? Varbūt ir kāds, kuru jūs pazīstat, kas spēj jums palīdzēt. Ja ziniet, ka kāds jau ir izpildījis līdzīgu uzdevumu, prasiet padomu viņam. 

Atkāpieties no uzdevuma izpildes. Ja jūtaties iestrēdzis, paņemiet pauzi. Atgriežoties nekoncentrējieties uz detaļām, bet skatieties uz kopplānu. Pajautājiet sev, kas jau ir paveikts, kas vēl jāizdara, un, pats galvenais, kā uzlabot vai paātrināt procesu?

Un kādus paņēmienus, jūs, zināt?

Paldies, ka atbalstāt mūs: