Kā uzlabot personīgos ieradumus

image_pdfimage_print
Noformējums bez nosaukuma (2)

Gandrīz visu, ko jūs šobrīd dariet, jūs varat izdarīt labāk. Šeit būs paņēmieni, kas palīdzēs.

Pārdefinējiet nepieciešamāko. Ko jūs dariet tādu, kas liekas, ka ir obligāts, bet patiesībā jūs bez tā varētu iztikt? Vienkāršākais piemērs ir kafijas dzeršana no rīta. Vai tiešām diena būs neizdevusies bez tases kafijas? Šādi atlasot darbības, jūs atbrīvosiet gan laiku dienas grafikā, gan sapratīsiet, kas tiešam ir svarīgi. Padomājiet, vai šīs aktivitātes jūs variet aizstāt ar vērīgākām?

Atrodiet ieraduma ierosinātājus. Apzinoties to, kas ierosina nevajadzīgo ieradumu, jūs varat tikt no tā vaļā, kontrolējot savu rīcību katru reizi, kad sastopaties ar to.

Nosakiet rutīnu. Ko tieši jūs dariet regulāri pat neapzinoties. Piemēram, katru reizi skatoties televizoru, paņemiet cepumu paku. 

Nosakiet ieguvumu. Kāds ir jūsu ieraduma ieguvums, kāpēc jūs tos darāt? Vai jūs paši ticat tam? Ja ieradums, ir katru rītu momentāli pārbaudīt epastu, lai pārliecinātos, ka nekas katastrofāls nav noticis pa nakti un jūs visu kontrolējiet, tad gan jau jūs sapratīsies, ka bez tā arī var iztikt. 

Mainiet rutīnu. Tagad, kad zināt, kas ierosina jūsu ieradumu, mainiet to pret labāku, lai ieguvums būtu tāds pats vai labāks.

Izveidojiet plānu. Vairāki pētnieki atzīst, ka izveidojot plānu ir lielāka iespēja, ka tas tiks realizēts. Uzrakstiet: “Katru reizi, kad es skatīšos televizoru (iemesls), es…….. (rutīna), jo tad es iegūšu……… (ieguvums)” .

Kad esiet uzlabojuši vienu ieradumu, ķerieties klāt pie nākošā!

Paldies, ka atbalstāt mūs: