Date

27 Aug 2020 - 10 Okt 2020
Expired!

Cena

2.00€

Alnis Stakle “Ne zirgs, ne tīģeris” – fotogrāfijas personālizstāde

No 27. augusta līdz 4. oktobrim Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs skatāma fotogrāfa Aļņa Stakles personālizstāde „Ne zirgs, ne tīģeris”.

Kā pastāstīt par vietu, kura pastāv tikai tavā iztēlē? Šķiet, ka tur viss ir tieši tāpat kā visur – atsvešināti augstceltņu rajoni, lēts alus priekšpilsētas kafejnīcās, parkos vecāki ar bērniem, siltos pavasara vakaros krastmalā pikniko jaunieši, un pilsēta, kā parasti, beidzas ar zemes ceļu un noputējušu krūmu puduri.

Tomēr tur viss ir kaut kā citādi. Un citādi domāts bez vīzdegunīgas eksotizācijas un dramatisma, bez pārsteigumiem, bet vienkārši citādi. Aļņa Stakles darbi ir par Ķīnu un nejaušībām, kas iezīmē ikviena cilvēka ceļu. To vizuālā retorika ir vērsta uz to, kā cilvēki identificējas ar konkrētu vietu vai situāciju. Kādi rituāli kalpo sociālu saikņu nodibināšanai un kur ir privātā un kolektīvā robežas? Iespējams, patiesākais ceļš ir spēt ieraudzīt īpašo vienkāršajā un ikdienišķajā, kas ir šo darbu pamatā.

Izstādē redzamās fotogrāfijas tapušas vairāku ceļojumu laikā uz Ķīnu no 2013. līdz 2017. gadam. Ķīna ir viena no lielākajām valstīm uz zemeslodes, tai ir lielākais iedzīvotāju skaits pasaulē, otra lielākā ekonomika, vislielākā armija ar nozīmīgām ģeopolitiskām ambīcijām Āzijā un pasaulē kopumā. Tā ir arī viena no retajām valstīm, kurā komunistiskā ideoloģija joprojām nav zaudējusi savu ietekmi. Ziņu virsraksti Rietumu kultūrās bieži Ķīnu prezentē ne visai glaimojoši – cilvēktiesību pārkāpumi, darba nometnes, ekoloģiskās problēmas, militarizācija, vienpartejiska diktatūra u.tml.

Stakles veidotie attēli neizslēdz visu iepriekšminēto, bet to tapšanas iemesli nav meklējami nolūkā atražot fotožurnālistikai raksturīgos sensācijas meklējumus. Iespējams, izmantotā fotogrāfijas valoda nav domāta, lai atklātu, bet drīzāk lai pārsteigtu, pat situācijās, kad attēlotā realitāte ir atbaidoša. Diemžēl fotogrāfijas valodas paternālisms liedz piekļūt realitātei, un atliek vien ļauties savai iztēlei. Šajā izstādē būtisks ir viss, kas rodas skatītāja pārdomās, aplūkojot attēlus.

Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Paldies SIA “Krāsu Serviss” un māksliniecei Ievai Stūrei un informatīvajiem atbalstītājiem.

Hourly Schedule

Pirmdiena

-
muzejs slēgts

Otrdiena

-
muzejs slēgts

Trešdiena

10.00 - 17.00

Ceturtdiena

12.00 - 19.00

Piektdiena

10.00 - 17.00

Sestdiena

10.00 - 17.00

Svētdiena

10.00 - 17.00
© Cragarts: Education | 2009-2020