Date

07 Aug 2020 - 27 Sep 2020
Expired!

Cena

4.00€

Jāņa Kupča personālizstāde “Puškinam bija četri dēli, un visi idioti”

Izstāde Rīgas Porcelāna muzejā skatāma no 2020. gada 7. augusta līdz 27. septembrim.

Jāņa Kupča rokraksts keramikā aizrauj ar savu inteliģenti asprātīgo darbu saturu. Jaunākie “Puškinam bija četri dēli, un visi idioti” izstādes darbi tapuši iedvesmojoties no Daniila Harmsa grāmatas “Gadījumi”. Autors ar saviem darbiem necenšas ilustrēt absurda literatūras autora stāstu krājumu, bet, domājot par izstādi Rīgas Porcelāna muzejā, mākslinieks ir turējis šo grāmatu sev tuvumā un cer, ka arī pacietīgajam izstādes vērotājam šī grāmata nav sveša. “Situācijas un notikumi, kurus mums nākas piedzīvot, lasot šo grāmatu, ļauj savādāk, uz tiem paskatīties, top vieglāk elpot un atkal sajūti zemi zem kājām,” stāsta J. Kupčs. Izstādes nosaukums “Puškinam bija četri dēli, un visi idioti” izvēlēts par godu tāda paša nosaukuma stāstam grāmatā. Izstādē būs eksponēti arī agrāk tapuši darbi, kuros materializējušies pārdzīvojumi un piedzīvojumi.

Kaut arī Jānis Kupčs sevi veiksmīgi pierāda divos mākslas veidos – gan keramikā, gan glezniecībā, katrā iezīmējas atšķirīgas daiļrades šķautnes. Autora gleznieciskajā rokrakstā dominē spraigs triepiens, spilgtas krāsas un abstrahēti apkārtējās vides motīvi. Savukārt keramikā mākslinieks veido konceptuālas kompozīcijas izteiksmīgā valodā, kur dominē tīra forma un liela nozīme ir materialitātei un humoram.

Jānis Kupčs dzimis 1969. gadā, beidzis Tallinas Mākslas institūtu un Latvijas Mākslas akadēmiju. Keramikas jomā regulāri piedalījies Tallinas lietišķās mākslas triennālēs. Kopš 2009. gada organizē ikgadējus starptautiskus mazo formu keramikas simpozijus Ventspils muzejā. Glezniecības jomā realizējis vairāk nekā 14 personālizstādes. 2019. gada nogalē Jāņa Kupča kā kuratora veikums bija skatāms Ventspils muzeja izstāžu zālē, līdz šim lielākajā mūsdienu keramikas izstādē Kurzemē – “Navigācijas vienpadsmit sezonas”, bet Rīgas Porcelāna muzejā skatāmajā 13. starptautiskajā mazo formu porcelāna izstādē “Prāta fitness” Jānis Kupčs piedalījās ar darbu “Noslēpums”.

Hourly Schedule

Pirmdiena

-
Muzejs slēgts

Otrdiena

11.00 - 18.00

Trešdiena

11.00 - 18.00

Ceturtdiena

11.00 - 18.00

Piektdiena

11.00 - 18.00

Sestdiena

11.00 - 18.00

Svētdiena

11.00 - 18.00
© Cragarts: Education | 2009-2020