image_pdfimage_print

Radošā laboratorija

Uz tikšanos 9. nodarbībā 27. augustā plkst. 18:00! Astotās nodarbības ieraksts būs pieejams video formā.

Reģistrācija viktorīnai

 

Ja vēlies piedalīties noslēdzošajā raidījumā un iegūt vērtīgas balvas no "Cragarts: Education", līdz 23. augustam piesakies viktorīnā:

Selected Value: 0

Īpašie viesi

Atskats

Pirmjā meistarklasē uzzināsi par lieliskiem bezmaksas resursiem un iespējām veicināt savu radošo domāšanu. Tāpat tu atklāsi, kas raksturo radošo darbību un kādēļ tā ir nozīmīga ikviena cilvēka dzīvē. Savu viedokli, vai radošums ir nepieciešams jebkurā profesijā, pauž psiholoģijas doktore un kreatoloģe, profesore Rita Bebre. Bez teorētiskas apceres piedāvājam vairākus praktiskus vingrinājumus un iedvesmojošu dizainera Kleona Daniela pieredzes stāstu.

Otrajā meistarklasē uzzināsi par to, kā veicināt asociatīvo domāšanu. Tāpat iepazīsimies ar ekspertes, ekonomikas doktores Tatjanas Volkovas viedokli, kādēļ radošums ir galvenais mūsdienu ekonomikas un uzņēmējdarbības virzītājspēks. Savukārt vakara īpašais viesis ir IT speciālists, programmētājs un uzņēmējs Eduards Siliņš. Tu varēsi veikt arī vairākus praktiskus vingrinājumus.

Trešajā meistarklasē atklāsi, kā izvērtēt radošā snieguma kvalitāti un kāds personības tips tev piemīt. Tāpat noskaidrosi, ko ar jēdzienu "radošā persona" saprotam likumīgā izpratnē, un varēsi veikt loģiskās un asociatīvās domāšanas treniņuzdevumus. Raidījuma īpašais viesis - animatore, bērnu pasākumu vadītāja un aktrise Agnija Daģe, ar kuru pārrunāsim, kā radošums izpaužas darbā ar bērnu mērķauditoriju.

Ceturtajā meistarklasē uzzināsi par 8 radošuma pamatprincipiem un pēc kādiem 3 kritērijiem izvērtēt radīto. Veiksim arī vairākus loģisko un radošo domāšanu veicinošus vingrinājumus. Tāpat noskaidrosi, kādos veidos un kādēļ pielietojam radošumu, un kādi ir galvenie kreatoloģijas jeb radošuma izpētes virzieni.

Piektajā meistarklasē tuvāk iepazināmies ar to, pēc kādiem kritērijiem izvērtēt radošā snieguma kvalitāti. Noskatoties šo video, tev būs iespēja veikt vairākus personības izpētes testus un iedvesmoties no trim veiksmes stāstiem, kad radošā domāšana atnesusi ģeniālus rezultātus.

Sestajā nodarbībā domājām par to, kas nosaka mūsu uztveri. Uztvere ir pamats radošajām izpausmēm. Bez atvērtas, elastīgas un objektīvas uztveres mēs nevaram izvairīties no daudzajām domāšanas kļūdām. Ko un kā mēs patiesībā uztveram? Cik labi mēs spējam uztvert dažādas ilūzijas un manipulācijas? Vakara īpašais viesis: vijolspēles improvizatore, skolotāja un mūziķe Ilze Gagaine.

Septītā nodarbība piedāvā lielisku iespēju noskaidrot, kā pieņemt pēc iespējas efektīvākus lēmumus. Piedevām jums ir iespēja pārbaudīt savu kritisko domāšanu, tiekot galā ar vairākiem āķīgiem uzdevumiem, morāles dilemmām un paradoksiem, kas ietekmē rīcībspēju. Vakara īpašais viesis: multimāksliniece Ieva Baumgarte.